Vítá vás festival OLŠOVEC!  

Festival OLŠOVEC 2015 - HUDEBNÍ PROGRAM

17:30   Zahájení

17:35   Entuziasté »přejít

18:40   TNT »přejít

19:45   Yantar »přejít

20:50   Šroti »přejít

21:55   Nešvilský krúžek »přejít

23:00   Assyrock »přejít

ENTUZIASTÉ
folk-jazz, Přerov

ENTUZIASTÉ - legendární Přerovská hudební skupina se 40-ti letou tradicí. Hrají vokální skladby kapelníka Stanislava Žaluda s vlivy jazzu, blues a folku. Kapela je charakteristická především špičkovými vícehlasými vokály a velkým počtem zpívajících a hrajících hudebníků (12-18).
Bližší údaje na http://bandzone.cz/entuziaste.

 

Nahoru

YANTAR
folk-pop-rock, Břeclav

YANTAR je autorská folk-pop-rocková skupina, která se ve své tvorbě zaměřuje na zpracování a interpretaci vlastních písní.
Stylová nekonzervativnost (ve smyslu tradičně chápaných folkových mantinelů) vychází z momentálního personálního a nástrojového obsazení, neboť, než hudebně čisté žánrové vyznění, jsou pro Yantar důležitější písně samotné a radost ze společného muzicírování.
Aktuální hudební nahrávkou kapely je CD „Yantar – Moje noci“, vydané na jaře roku 2014 vlastním nákladem.

SESTAVA:
Břetislav Uhlíř - sólový zpěv, akustická kytara, perkuse, hudba
Veronika Ušpáková - sólový zpěv
Richard Baťka - el. kytara, zpěv, hudba, texty
Otakar Herák - el. kytara, zpěv, perkuse, texty
Martin Balšínek - basová el. kytara
Jiří Horák - bicí, cajon

Více na www.yantar-music.cz.

 

Nahoru

ŠROTI
rock, Dolní Bojanovice

Rocková skupina Šroti z Dolních Bojanovic vznikla v roce 2006 (to bylo chlapcům 10 let) a působí již sedmým rokem, věkový průměr skupiny je nyní 18 let. Od počátku hraje skupina výhradně vlastní tvorbu včetně českých textů. Na svém kontě má přes 90 vystoupení u nás i v zahraničí (Slovensko, Rakousko), získala ocenění Objev roku na festivalu Slunce ve Strážnici v roce 2008, v roce 2012 se držela 28 týdnů v hitparádě Rádia Čas s písničkou Kristýno, v celostátní soutěži hudebních skupin „Elektrika je cool“ byla v roce 2012 ze 68 přihlášených skupin vybrána porotou ve složení Jan P. Muchow, Charlie One a Dušan Neuwerth do nejlepší TOP 10 a po hlasování posluchačů a fanoušků získala druhé místo. V prvním ročníku soutěže „Hvězda internetu“ skončila na 49. místě.
Skupina natočila v roce 2007 první CD „Šroti na startu“ a v roce 2012 vydala druhé CD s názvem „Před usnutím“. Kluci mají natočen svůj vlastní profil v České televizi a také natočili medailonek pro Televizi Óčko v rámci soutěže „Elektrika je cool“. Mají za sebou několik rozhlasových a televizních rozhovorů a také rozhovory pro denní tisk. V roce 2012 natočila videoklip k písničce „Cool“, který je možno shlédnout na serveru Youtube.
V současné době je skupina nasazena do soutěže či hitparády „Naděje beatu“ Rádia beat a postupuje do semifinále.

SESTAVA
Jan Klubus: el. kytara, klávesy, zpěv
Dominik Herka: ak. kytara, zpěv
Jan Herka: baskytara
Rudolf Půlkrábek: bicí, perkuse

Více na www.sroti.cz.

 

Nahoru

TNT
pop-rock, Skalica (Slovensko)

Pod hlavičkou TNT sa skrývajú mená muzikantov zo Skalice, menovite sú to Jozef Švorec (basa, spev), Ján Dúbrava (gitara, vokály), Jakub Piskla (gitara) a Marek Morbacher (bicie). Táto formácia hrá pop-rock založený prevažne na chytľavých melódiách v refrénoch a svojských textoch, ktoré sa snažia jednak zabaviť poslucháča a jednak vytvoriť určitý priestor na zamyslenie.

Více na http://bandzone.cz/tnt.

 

Nahoru

NEŠVILSKÝ KRÚŽEK
country-rock, Brno

Kapela byla založena v září 1987 několika přáteli, kteří před tím hráli jinou hudbu (pop-rock, heavy metal, underground) než C&W. Tito muzikanti o sobě tvrdí, že z původních hudebních seskupení byli vyobcováni pro svou výjimečnost. A jak vidí kapela sama sebe v odrazu Českomoravského country zrcadla? Když může být v Praze krúžek Valašský, proč by nemohl být v Brně krúžek Nešvilský. Jakkoliv postupuje kapela přece jen blíž a blíž k rocku, country mají opravdu rádi. Oblibu country u nás si vysvětlují tím, že jsou to vlastně moravské lidovky, exportované do Ameriky osídlenci, a nyní vrácené do původní vlasti. Tyto kolosální objevy dokázali s vážným obličejem tvrdit i přehrávkovým komisím zahnívajících osmdesátých let. Kapela již natočila několik CD. Posluchače se snažila oslovit například svou cover-verzí letitého hitu Scota Mc Kenzieho - SAN FRANCISKO -, který má hodně blízko k pop-country. Jinou peckou byla pak svérázná kompilace na motivy melodie z filmu Sedm statečných s textem Jana Vyčítala, Vlak v 0.5, ale to vše zpíváno v Brněnském hantecu.

Koncertování Nešvilského krúžku je pověstné. Kromě kovbojských klobouků, dlouhého kabátu, s sebou dodnes vozí neopomenutelného maskota "houpacího koníka", v jehož sedle se zpěvák hrdě vozí.
Koníka je potřeba na pódiu "nakrmit" pořadateli nelibě tolerovaným senem, nebo jej třít, když se "zpotí".
První CD Nešvilský krůžek bylo vydáno roku 1998 pod brněnskými Indies a jednalo se o průřez tvorbou kapely, poskládaný z demosnímků deseti let její existence.
Druhé CD Já se vrátim vyšlo v roce 2003.
DVD Rockový apríl na Musilce 2005.
Třetí CD Doba ledová 2007.
DVD Záznam koncertu k 20. výročí Nešvilského krúžku 2008
Třetí CD EP2011

Skupina hraje nejčastěji v brněnské Kinokavárně kde bývá vždy skvělá atmosféra.
Bližší údaje na www.nesvilskykruzek.com

 

Nahoru

ASSYROCK
rock, Babice u Rosic

Co hrajeme? Někdy to sjede k bigbeatu, jindy k metalu, ale stále se to motá kolem rocku, takže asi rock :)

klávesy: Růžena Horáková
kytara, zpěv: Mirek Kocián
bicí: Pavel Polanský
basa: Mirek Tomšík
zpěv: Zuzana Rajská

Více na https://www.facebook.com/ASSYROCK.

 

Nahoru

 

 

...::: Festival pořádá hudební skupina YANTAR ve spolupráci s ATC OLŠOVEC Jedovnice :::...