Vítá vás festival OLŠOVEC!  

Festival OLŠOVEC 2014 - HUDEBNÍ PROGRAM

17:55   Zahájení

18:00   Nešvilský krúžek »přejít

19:00   Careta »přejít

20:00   Yantar »přejít

21:00   Huménečko »přejít

22:00   Pass »přejít

23:00   Assyrock »přejít

NEŠVILSKÝ KRÚŽEK
country-rock, Brno

Kapela byla založena v září 1987 několika přáteli, kteří před tím hráli jinou hudbu (pop-rock, heavy metal, underground) než C&W. Tito muzikanti o sobě tvrdí, že z původních hudebních seskupení byli vyobcováni pro svou výjimečnost. A jak vidí kapela sama sebe v odrazu Českomoravského country zrcadla? Když může být v Praze krúžek Valašský, proč by nemohl být v Brně krúžek Nešvilský. Jakkoliv postupuje kapela přece jen blíž a blíž k rocku, country mají opravdu rádi. Oblibu country u nás si vysvětlují tím, že jsou to vlastně moravské lidovky, exportované do Ameriky osídlenci, a nyní vrácené do původní vlasti. Tyto kolosální objevy dokázali s vážným obličejem tvrdit i přehrávkovým komisím zahnívajících osmdesátých let. Kapela již natočila několik CD. Posluchače se snažila oslovit například svou cover-verzí letitého hitu Scota Mc Kenzieho - SAN FRANCISKO -, který má hodně blízko k pop-country. Jinou peckou byla pak svérázná kompilace na motivy melodie z filmu Sedm statečných s textem Jana Vyčítala, Vlak v 0.5, ale to vše zpíváno v Brněnském hantecu.

Koncertování Nešvilského krúžku je pověstné. Kromě kovbojských klobouků, dlouhého kabátu, s sebou dodnes vozí neopomenutelného maskota "houpacího koníka", v jehož sedle se zpěvák hrdě vozí.
Koníka je potřeba na pódiu "nakrmit" pořadateli nelibě tolerovaným senem, nebo jej třít, když se "zpotí".
První CD Nešvilský krůžek bylo vydáno roku 1998 pod brněnskými Indies a jednalo se o průřez tvorbou kapely, poskládaný z demosnímků deseti let její existence.
Druhé CD Já se vrátim vyšlo v roce 2003.
DVD Rockový apríl na Musilce 2005.
Třetí CD Doba ledová 2007.
DVD Záznam koncertu k 20. výročí Nešvilského krúžku 2008
Třetí CD EP2011

Skupina hraje nejčastěji v brněnské Kinokavárně kde bývá vždy skvělá atmosféra.
Bližší údaje na www.nesvilskykruzek.com

 

Nahoru

CARETA
folk, Křenovice

Skupina pochází z Křenovic u Slavkova a vznikla začátkem roku 2002. Od svého vzniku odehrála již téměř 100 koncertů na různých festivalech po celé ČR, mimo jiné se zúčastnila semifinále Porty v Jihlavě nebo hrála na slovenském festivalu Country Loděnice v Piešťanech. Za dobu svého působení v oblasti folkové hudby se v kapele vystřídalo několik členů a od začátku roku 2012 hraje v sestavě Lucie Hédlová (zpěv, flétna, rytmika), Jiří Morávek (zpěv, baskytara), Stanislav Vild (zpěv, mandolína, harmonika, kytara), Lucie Zourková (zpěv, doprovodná kytara, mandolína) a Karel Simandl (zpěv, sólová kytara).Skupina Careta hraje vlastní tvorbu a ve druhé polovině roku 2010, k 9. výročí založení, vydala své první oficiální album - CARETNÍ HRA. Mimo jiné pořádá každý rok 2 akce. Před prázdninami se již tradičně setkávají různé hudební skupiny a jednotlivci na festivalu Křenovický Rakovec. Dále na konci roku pravidelně pořádá vánoční benefiční koncert. Výtěžek z tohoto koncertu je vždy věnován některé z místních dětských organizací. Jak se skupině daří to už posuďte sami na některém z jejích nejbližších koncertů.

Více na www.careta.cz.

 

Nahoru

YANTAR
folk-rock, Břeclav

YANTAR je autorská hudební skupina, která se ve své tvorbě zaměřuje na zpracování a interpretaci vlastních zpěvných, rytmických a melodických skladeb. Stylově jde o příjemný folk s prvky rocku, popu a moderního country.
K přednostem kapely patří zejména zpěvné melodické písničky. Zajímavostí je využití tří kytaristů. K posledním úspěchům Yantar řadí například účast ve finále kapel na festivalu Okolo Třeboně 2010.
Aktuální hudební nahrávkou kapely je CD „Yantar – Moje noci“, vydané na jaře roku 2014 vlastním nákladem.

Více na www.yantar-music.cz.

 

Nahoru

HUMÉNEČKO
rock-folk, Lipov

Kapela vznikla posbíráním se muzikantů z okolí vesničky Lipov v březnu 2013. Pár nás hrávalo po hospodách na španělky :) Slovo dalo slovo a tak se na jaro komponuje několik vlastních skladeb, které se v průbehu léta nahrávají. Po přidání se něžnější sekce kapely vzniká HUMÉNEČKO

Michaela Zachrlová - zpěv
Eva Uřičářová - zpěv, kytara
David Sedlář - zpěv, kytara
Jan Holubík - housle
JIří Novák - housle
Petr Horehleď - cimbál
Tomáš Kratochvíl - bicí
Zdeňek Kolařík - basa

Více na http://bandzone.cz/humenecko.

 

Nahoru

PASS
rock, Zlín

Skupina PASS se na různých scénách prohání od roku 1998 a od původní recesistické sestavy hudebníků vytvářející hlavně hluk pro vlastní potěšení se transformovala k současné tváři nezapadající vlastně do žádné žánrové škatulky. Na rock příliš folk, na pop příliš rock, na emo příliš málo vlasů. V roce 2000 skupina vydala první CD Černé labutě, na jaře roku 2003 PASS vydává nahrávku s názvem Po sezóně a koncem roku 2007 PASS připravil pro své posluchače třetí CD s názvem Někde jinde.
V roce 2009 se kapela na dva dny rozpadla, což bylo nakonec odvráceno a vzápětí se dva zakládající členové - autor a kytarista Kamil Hric a perkusista Jiří Holeček, svižně obklopili mladými, nadějnými a krásnými muzikanty – Liborem Jandíkem, Pavlem Lieskovským, Michaelem Markytánem a Tomášem Jíchou. V této sestavě PASS vytepal zcela nový repertoár, jenž má vtip, švih, rádio, klarinet, saxofon, trombon, bombon, tanec a který začátkem roku 2012 překovala do nového CD. A poté, co od roku 2014 již kapela nemá Pavla Lieskovského a jeho dech, vystupujeme v pěti a podobě krapet rockovější, než dříve.

Více na www.passmusic.cz.

Nahoru

ASSYROCK
rock, Babice u Rosic

Co hrajeme? Někdy to sjede k bigbeatu, jindy k metalu, ale stále se to motá kolem rocku, takže asi rock :)

klávesy: Růžena Horáková
kytara, zpěv: Mirek Kocián
bicí: Pavel Polanský
basa: Mirek Tomšík
zpěv: Zuzana Rajská

Více na https://www.facebook.com/ASSYROCK.

 

Nahoru

 

 

...::: Festival pořádá hudební skupina YANTAR ve spolupráci s ATC OLŠOVEC Jedovnice :::...