Vítá vás festival OLŠOVEC!  

Festival OLŠOVEC 2016 - HUDEBNÍ PROGRAM

Letos se můžete těšit na:

18:00   Zahájení

18:05   NEŘEŠ »přejít

19:15   YANTAR »přejít

20:25   NEEASI »přejít

21:35   ENERGIA »přejít

22:45   ŠROTI »přejít

 NEŘEŠ
pop-punk, Opatovice u Hranic

Jsme mladá parta lidí, která se začala formovat skoro před 10 lety. Zakládající členové jsou Láďa Stratil, kterému neřekne nikdo jinak než Genta a je to právě on, který hraje na kytaru a zpívá. Pod přezdívkou Chrasťa se skrývá bubeník Tomáš Chrastina, který začal hrát se vznikem této kapely a jako třetím zakládajícím členem je Martin "Válec" Valenta - kytarista.

Původního basistu Martina Jakubce vystřídal Ondra Horák zvaný Wary. Začínajícím zpěvákem byl Martin Ančinec, který asi po roce z kapely odešel. O poslední přírůstek v kapele se postaral Marin, který přivedl zpěvačku Lucku Bartošíkovou - ozdobu naší kapely.

Začínali jsme s písněmi jiných kapel, ale později jsme od nich upustili a začali jsme se soustředit hlavně na vlastní tvorbu. Texty převážně tvoříme všichni, ale ty nejchytlavější písně stvořil Martin s Luckou. Aby měly naše písně hlavu a patu tvoří do nich hudbu hlavně Láďa, ale každý z nás má v písničkách kousek svého umění.

SESTAVA
Ladislav Stratil: kytara+zpěv
Martin Valenta: kytara
Ondřej Horák: bass
Tomáš Chrastina: bicí
Lucka Bartošiková: zpěv

Bližší údaje na www.neres.cz.

 

Nahoru

 ŠROTI
rock-pop, Dolní Bojanovice

Rocková skupina Šroti z Dolních Bojanovic vznikla v roce 2006 (to bylo chlapcům 10 let) a působí již sedmým rokem, věkový průměr skupiny je nyní 18 let. Od počátku hraje skupina výhradně vlastní tvorbu včetně českých textů. Na svém kontě má přes 90 vystoupení u nás i v zahraničí (Slovensko, Rakousko), získala ocenění Objev roku na festivalu Slunce ve Strážnici v roce 2008, v roce 2012 se držela 28 týdnů v hitparádě Rádia Čas s písničkou Kristýno, v celostátní soutěži hudebních skupin „Elektrika je cool“ byla v roce 2012 ze 68 přihlášených skupin vybrána porotou ve složení Jan P. Muchow, Charlie One a Dušan Neuwerth do nejlepší TOP 10 a po hlasování posluchačů a fanoušků získala druhé místo. V prvním ročníku soutěže „Hvězda internetu“ skončila na 49. místě.
Skupina natočila v roce 2007 první CD „Šroti na startu“ a v roce 2012 vydala druhé CD s názvem „Před usnutím“. Kluci mají natočen svůj vlastní profil v České televizi a také natočili medailonek pro Televizi Óčko v rámci soutěže „Elektrika je cool“. Mají za sebou několik rozhlasových a televizních rozhovorů a také rozhovory pro denní tisk. V roce 2012 natočila videoklip k písničce „Cool“, který je možno shlédnout na serveru Youtube.
V současné době je skupina nasazena do soutěže či hitparády „Naděje beatu“ Rádia beat a postupuje do semifinále.

SESTAVA
Jan Klubus: el. kytara, klávesy, zpěv
Dominik Herka: ak. kytara, zpěv
Jan Herka: baskytara
Rudolf Půlkrábek: bicí, perkuse

Více na www.sroti.cz.

 

Nahoru

 ENERGIA
pop-rock, Skalica (Slovensko)

Vznik kapely siaha do roku 2003. Sme partia mladých ľudí, ktorí sa hudbou bavia, a robia ju pre potešenie svoje, ale hlavne pre potešenie fanúšikov.
Sústredíme sa na vlastnú tvorbu v štýle pop - rock

SESTAVA
Monika Míšová: spev
Igor Holka: gitara, vokál
Tomáš Tomík: gitara
Ľuboš Tomaško: basgitara
Marcel Markuš: keyboard
Marek Pukančík: bicie

Více na http://bandzone.cz/energia.

 

Nahoru

 NEEASI
pop-rock, Vysoké Mýto

Kapela sestává ze čtyř členů. Jirka Med, který má hlavní zpěv, přes rameno má elektro-akustickou kejtru, občas donese nějakej ten nápad, kterej s klukama dotvoří do konečný podoby a jako třešničku na dortu tomu prdne krásnej českej text.

Vpravo vedle Meďáka stojí na pódiu Mike, který je podle kapely ve svých letech kytarový bůh a člověk, který se s Meďákem stará o přínos stále nových skladeb, přičemž právě díky jemu má naše kapela zaznamenaný zvuk, který Mika stojí pár let života zahrabaného ve studiu.

Nalevo od Meďáka stojí další velice skvělý človíček, který hraje na velice absurdní, velice tichý, bezvýznamný a potupný doprovodný nástroj, Hard Jazzový basista Honzík Kirka, který svou hrou na pětistrunný nástroj potvrzuje ten správnej groove.

No a za náma třema pokaždé sedí bubeník, který si prošel tvrdá léta dřiny v seskupeních big bandů, no a teď s Honzíkem tvoří nerozlučnou dvojku, které to nejen hraje, ale i sluší.

S celou bandou jsme prozatím nahráli 7 věcí, které obohatíme každou chvilkou o nové songy.

Jako největší úspěch bereme 2. místo v soutěži Radegast líheň 2016, kde jsme ze 465 přihlášených kapel vybojovali právě zmíněné krásné druhé místo.

Na to navazuje další velký skok, kdy jsme si zahráli jako předkapela klukům z kapely KRYŠTOF.

Naše motto? Hrát!!! Hrát!!! a Hrát!!!

SESTAVA
Jirka Med (Meďák): Zpěvák, kytarista, skladatel, textař.
Mike Dušek (Mike): Kytarista, vokál, skladatel, producent.
Honza Kirka (Kirec): Basák, vokál, textař.
Jirka Vober (Vober lích šel): Jenom bubeník a basák

Bližší údaje na http://bandzone.cz/neeasi.

 

Nahoru

 YANTAR
folk-pop-rock, Břeclav

YANTAR je autorská hudební skupina, která se ve své tvorbě zaměřuje na zpracování a interpretaci vlastní písňové tvorby. Repertoár Yantaru je propletencem především folku, popu a rocku.

Aktuální hudební nahrávkou kapely je studiové CD „Yantar – Moje noci“, vydané v r.2014.

SESTAVA:
Břetislav Uhlíř - sólový zpěv, akustická kytara, perkuse, hudba
Veronika Ušpáková - sólový zpěv
Richard Baťka - el. kytara, zpěv, hudba, texty
Otakar Herák - el. kytara, zpěv, perkuse, texty
Martin Balšínek - basová el. kytara
Jiří Horák - bicí, cajon

Více na www.yantar-music.cz.

 

Nahoru

 

 

...::: Festival pořádá hudební skupina YANTAR ve spolupráci s ATC OLŠOVEC Jedovnice :::...